آینه کاری و انجام آینه کاری دیوار،آینه کاری منازل با طرح های مدرن وارایه طرح رایگان بیش از 50 نوع طرح جذاب
تترافرم
ارائه دهنده انواع شیشه و آیینه های رنگی
تاریخچه آینه برنز

 آینه برنز

آینه، وسیله‌ای است که به علت صافی و بازتاب بالا، بر رویهٔ خود،شکل اجسام را نشان می‌دهد. آینه را آیینه و آئینه هم نوشته‌اند.

شخص به این علت می‌تواند خود را در آینه ببینند که آینه نوری را که بر آن می‌تابد بازمی‌گرداند. چیزهایی از قبیل فرش و دیوارهای رنگ‌شده بیشتر نوری را که بر آن‌ها می‌تابدرا منتقل می‌کنند؛ ولی نوری که باز می‌تابانند، پراکنده می‌شود. اما آینه‌ها نور را بدون آنکه پراکنده کنند منعکس می‌کنند. برای جلوگیری از پراکندگی نور، سطح آینه باید بسیار صاف باشد.

شیشه به همان صورت که هست که یک آینه خوب تشکیل نمی‌دهد. نور، به جای آنکه از آن منعکس شود، از آن می‌گذرد. برای آن که شیشه و آیینه شود پشت آن باید با چیزی پوشیده شود تا نور از آن عبور نکند. بسیاری از آینه‌ها با جیوه پوشیده شده‌اند؛ ولی اکنون نقره بیشتر به کار می‌رود. بعضی از آینه‌ها برآمده یا فرورفته هستند. این آیینه‌ها ممکن است چیزها را بزرگتر یا کوچکتر از آن هستند بنمایانند. ممکن است آن‌ها را درازتر و باریک‌تر یا کوتاه‌تر و ضخیم‌تر نشان دهند. این آیینه‌ها ممکن است اشیاء را وارونه هم نشان دهند. اینها همه بسته به این است که فرورفتگی یا برآمدگی آینه چگونه باشد.

از آینه‌های معروف جهان می‌توان به آیینه‌ای که در تلسکوپ رصدخانه مانت پالومار کالیفرنیا کار گذاشته شده اشاره کرد. این آینه، آینه محدب بزرگی است که طول آن ۵ متر است.

آینه‌ها در انواع مختلفی وجود دارند. آینه‌های تخت معمول‌ترین نوع آینه‌ها هستند. آینه‌های کروی از دیگر انواع آینه‌ها هستند که پرتوهای نور بازتابیده از رویهٔ آن‌ها در نقطه‌ای به نام نقطه کانونی آینه به هم می‌رسد. بسته به دوری جسم تا آینه و نوع آینه، فاصله نقطه کانونی آینه از آن متفاوت است. واحد شمارش آینه، جام می‌باشد.

 آینه‌های رنگی

در ابتدا برای تهیه آینه از فلز صیقل داده شده استفاده می‌کردند، در زمان رومی‌ها برای ساخت آینه یک طرف شیشه را با لایه‌ای از یک فلز منعکس‌کننده مذاب (سرب، آنتی‌موان، قلع) پوشش می‌دادند. در قرون وسطی استفاده از جیوه (معمولاً از ترکیب جیوه و قلع) برای پوشش مورد توجه قرار گرفت. اما استفاده از جیوه بسیار مخاطره‌آمیز بود و در نیمه اول قرن 18 استفاده از نقره جای آن را گرفت که در این روش پوششی از نیترات نقره مورد استفاده قرار می‌گرفت.

مواد خام

آینه‌هایی را که امروزه ساخته می‌شوند، می‌توان بر حسب روشی که به کار برده می‌شود دسته‌بندی کرد:

الف) آینه‌هایی که در آن‌ها سطح شیشه با یک ورقه نازک فلز به طریق احیای شیمیایی پوشانده شده است.

ب) آینه‌هایی که در آن‌ها یک ورقه نازک فلز روی شیشه پاشیده شده است.

ج) آینه‌هایی که از طریق فلز پوش کردن سطح شیشه در خلأ ساخته شده‌اند.

د) آینه‌هایی که با استفاده از روش تصعید کاتدی ساخته شده‌اند.

نقره قبل از بالا رفتن قیمت آن در این اواخر بیشترین مصرف را در آینه‌سازی داشت. از طلا، طلای سفید یا پالادیوم نیز می‌توان در فرآیند شیمیایی استفاده کرد. امروزه، فلزات گوناگونی با در نظر گرفتن هزینه و عوامل فنی به کار برده می‌شوند. از آلومینیوم بیشتر در روش خلأ استفاده می‌گردد.

برای تهیه آینه در روش خلأ از کرم، نیکل، آهن و آلیاژهای مس ، آلومینوم می‌توان استفاده کرد.

مواد خام بر حسب روش ساخت متفاوت هستند؛ مواد زیر موادی هستند که معمولاً برای رسوب فلز بر روی سطح شیشه مورد استفاده قرار می‌گیرند:

الف) املاح فلزی مانند نیترات نقره یا سولفات مس که باید رسوب شوند.

ب) عوامل احیاء کننده مانند شکر، اسید تارتاریک و املاح آن، فرمالدئیدها که برای احیای ترکیب‌های ذکر شده در قسمت (الف) به کار می‌روند.

ج) عوامل کمک کننده ـ برای آماده‌سازی، افزایش یا کند کردن واکنش شیمیایی(آمونیاک، کربنات سدیم، هیدروکسید پتاسیم، اسید سولفوریک)

د) عوامل فعال کننده ، برای اصلاح سطح شیشه (با یک بنیان کلرید قلع)

هـ) مواد محافظت کننده ـ برای حفظ لایه رسوب شده از خراشیدگی، ضربه، آسیب مکانیکی و عوامل جوی (جلا دادن یا پوشش فلزی از نوع لعاب مس).

 


هیچ نتیجه ای یافت نشد

عضویت درکانال تلگرام تترافرم
 

 

فواید استفاده از اینه در دکوراسیون

فواید استفاده از آینه در دکوراسیون خانه

فضا را بزرگ تر نشان می دهد

نور اتاق را بیشتر می کند

یک اثر هنری بسازید

با پرداخت هزینه ای ناچیز، زیبایی را به خانه تان آورید

آمار مراجعات
مهمان :  194
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  2
دیروز :  34
کل مشاهده :  25829

آینه کاری

 آینه کاری

 

آینه دکوراتیو سفید

آینه کاری منزل

 

آینه کاری از قدیم مورد توجه مردم بوده است.آینه کاری یک هنر باستانی میباشد.استفاده از آینه در فضا موجب گشایش در آن میگردد.از آینه در ابعاد گوناگون با اشکال متنوع در خانه های قدیمی،مساجد،تالارها مورد استفاده قرار میگرفته.

در آینه کاری سنتی برای نصب آینه از موادی مانند چسب های گیاهی یا گچ سریش استفاده میشود.

اکثر آینه کارها ساکن مناطق مرکزی ایران بوده اند و از آینه سفید بیشتر در منازل استفاده میشد.

در آینه کاری بیشتر آینه ها را بصورت تکه تکه و پازلی برش میدادند و کنار هم قرار میدادند.امروزه همین کار را توسط دستگاه سی ان سی انجام میدهند بطوری که آینه را ابتدا توسط نرم افزار طراحی میکنند سپس توسط میز برش ایتالیایی برش میزنند.امروزه در آینه کاری منازل از ابزار تراش روی لبه آینه استفاده میشود که توسط دستگاه تراش آینه تمامی آینه ها را ابزار تراش میزنند.برای آینه کاری روی دیوار پذیرایی می توان از طرح هایی مانند طرح لوزی،طرخ آکاردیونی،طرح نیزه ای،طرح نامنظم،طرح باندی و نواری استفاده کرد.بیشتر این طرح ها جز طرح های مدرن در آینه کاری محسوب می شوند.

آینه کاری مدرن

امروزه با گسترش مینیمالیسم و گرایش مردم به سادگی آینه کاری تبدیل به یک تکنیک مدرن در طراحی و معماری میشود.

امروزه با استفاده از آینه در فضای داخلی ساختمان مانند سرویس بهداشتی،پذیرایی،ناهارخوری،اتاق خواب،پاسیو،ستون،

حمام،آشپزخانه با استفاده از طرح های ساده و دکوراتیو میتوان دست به تزئین فضاهای مورد نظر زد.در دنیای مدرن امروزی استفاده بهتر از فضا و محدودیت فضا  بسیار مهم است.با عنصر آینه و آینه کاری میتوان از کمترین فضا بهترین استفاده را کرد.امروززه در تمامی برج ها و ساختمان های لوکس از آینه کاری بسیار استقبال میشود. استفاده از آینه در ساخت آینه کنسول و میز های آینه ای بسیار رونق گرفته است.حتی در تزئین شومینه و دیوارهای اطراف شومینه نیز از آینه استفاده میشود.

آینه کاری مدرن دارای تکنیک ها و مدل های مختلفی میباشد.طرح های متنوع در اجرای آینه باعث استفاده روز افزون از این متریال در ساختمان شده است.مدل های گوناگون آینه کاری عبارتند از: آینه لوزی ، آینه مثلث ، آینه شکسته ، آینه آکاردئونی ، آینه خورشیدی ، آینه نامنظم ، آینه جورچین ، آینه نوای ، آینه آبشاری ، آینه نگینی

از آینه بیشتر در آرایش ستون ها ، سقف ها ، ورودی ساختمان ، سردرب تالار ،لابی ها استفاده میشود.

آینه در ایران انواع مختلفی دارد.بخشی از آینه ها تولید ایران میباشد و بخشی نیز از کشور های دیگر وارد میشوند.بیشتر واردات ایران از کشور های بلژیک ،چین ، ترکیه میباشد.

قیمت آینه کاری در منازل:

امروزه از آینه فقط در سرویس بهداشتی استفاده نمیشود شما میتوانید در تمامی فضاهای منزل از آینه استفاده نمایید.آینه با بازتاب نور بالا میتواند در فضای اتاق خواب استفاده شود و باعث جذب نور و حرکت نور در فضا گردد.استفاده از یک آینه قدی در اتاق خواب یا اطراف تخت یا روی درب کمد میتواند فضا را بزرگتر کند.قیمت آینه کاری در منازل به عوامل مختلفی بستگی دارد مانند نوع طرح انتخابی،ابعاد قطعات طرح و رنگ و جنس آینه مورد نظر که اکثرا بعد از طراحی توسط طراح می توانیم قیمت دقیق آن را اعلام کنیم.لطفا برای مشاهده لیست قیمت آینه کاری کلیک کنید.

محصولات آینه ای:

آینه کاری ، آینه کاری مدرن ،آینه کاری سنتی ، لیست قیمت آینه کاری قیمت آینه برنز،آینه کنسول برنز،قیمت آینه تراش دار،قیمت آینه تراش خورده،آینه مسی،قیمت آینه برنز،آینه تراش،آینه رنگی،آینه دیواری تراش خورده

ویژگی های آینه های تترافرم:

آینه های مورد استفاده در مجموعه تترافرم از باکیفیت ترین و بهترین آینه های موجود در بازار داخلی و از نوع سوپرکلییر با درجه یک صادراتی میباشد که از نطر کیفیت دارای شفافیت بسیار بالا و از نطر کیفی بدون جوش و موج میباشد.

با کوتینگ و دولایه رنگ ضدخوردگی

مقاوم در محیطهای مرطوب و شرجی 

ده سال گارانتی کتبی شرکتی،ضد خش

بدون موج و جوش و لک و خوردگی

موجود در رنگ های متنوع شامل

1-آینه سفید

2-آینه برنز

3-آینه دودی

4-آینه شرابی

5-آینه مسی

6-آینه آبی

7-آینه آنتیک ونیزی

8-آینه پتینه

9-آینه سبز

10-آینه سیلور برنز

آینه دارای ضخامت های مختلف است که از 2میل تا 6 میل در بازار موجود میباشد.

ابعاد آینه ها نیز متفاوت میباشد : از 225*321  یا 225*366 که نمونه های ایرانی و خارجی دارای سایز های مختلفی میباشند.

نورپردازی آینه آینه دکوراتیو     


آینه دکوراتیو گرد

سمپل آینه رنگی

آینه کاری طرح انگریوینگ حکاکی با دستگاه مسترcnc

 

آینه کاری دیوار پذیرایی

آینه کاری طرح آکاردیونی

 

آینه کاری روی درب کمد دیواری با آینه دودی

آینه کاری داخل مغازه تجاری

آینه کاری داخل مغازه تجاری

آینه کاری روی شومینه طرح مثلث لوزی

آینه کاری لابی

آینه کاری قاب آینه ترکیبی سفید و برنز

آینه کاری قاب آینه ترکیبی سفید و برنز

آینه کاری طرح لوزی نیمه روی دیوار اتاق خواب

آینه کریستال میز کنسول سفارشی

آینه کریستال میز کنسول سفارشی

آینه لوزی تراش خورده رنگ سفید

 آینه جورچین سفید لوزی

آینه تراش برنز

 ​آینه چیدمان لوزی طلایی

 

آینه پتینه ونیزی آنتیک

 ​آینه آنتیک

آینه دکوراتیو طرحدار نورپردازی شده

آینه چیدمان

در این روش از کار ابتدا آینه ها قواره شده سپس با استفاده از نرم افزار طراحی اتوکد طرح مورد نظر طراحی شده و با استفاده از دستگاه سندبلاست جیوه برداری از پشت اینه انجام گردیده است که منجر به طرح ذیل گشته که از قسمت های سند شده نور به راحتی عبور مینماید/2017/06/29  

آینه های رنگی را میتوان با ابزار تراش ضخامت 4 تا 6 میل به صورت چیدمان ودیوارپوش های داخلی در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار داد همچنین قابلیت نصب آینه های رنگی در سقف با دیتیل های اجرایی خاص وسازه های فلزی قابل استفاده میباشد

امروزه با وجود میز برش سی ان سی در صنعت شیشه و آینه میتوان کارهای متفاوتی را در تولید آینه های رنگی دکوراتیو ارائه کرد

که قادر به برش هر فایل یا طرح دوبعدی با نرم افزار اتوکد میباشد که از جمله آنها میتوان به طرح های لوزی بیضی مثلث و... اشاره نمود

دستگاه برش آینه،دستگاه سی ان سی

تراش روی شیشه و آینه

تراش روی آینه که گاهاً به آن پَخ نیز می گویند. ابزاری است که در حاشیه ی خارجی شیشه می خورد و با کم کردن قطر لبه ی شیشه جلوه و نمای خاصی به آن می بخشد.تراش ها غالباً در عرض 3 سانت 2 سانت و 1 سانت به روی شیشه اجرا میشود.

صنعت و هنر تجسم با دارا بودن دستگاه های روز دنیا این توانایی را دارد که هم در قطعه های مربع و در قطعه های فرم تراش را روی شیشه و آینه ایجاد کند

آینه کاری روی دیوار

تاریخچه آینه کاری 


۱) آینه ​کاری منظم : این آینه ترکیبی است از آینه ، چوب و لوله هایی با روکش کروم که در ابعادو اندازه های مختلف و رنگ دلخواه قابل تولید هستند

۲) آینه کاری نا منظم
۴) آینه کاری مدرن : این سبک آینه کاری به آِینه کاری مدرن معروف می باشد که معروف ترین آنها آینه های بغل چین لوزی می باشند که البته نمونه های مختلفی دارند که بصورت مربع و فرم نیز قابل تولید می باشند

در دوران صفویه سطوح آینه کاری زمینه کار دارای نقوش یا خطوط برجسته یا فرورفته است زمینه کار توسط یک فرد گچ بر مشابه طرح آینه کاری آماده شده، سپس قطعات آینه برنز به وسیله آینه بر یا آینه کار در اندازه و اشکال مورد نظر با الگویی مقوایی برش داده شده است تزیین بنا با آینه برای نخستین بار در ایران در شهر قزوین، پایتخت شاه طهماسب اول و در دیوان خانه ای که او در سال 951 ه ق آغاز و در سال 965 ه ق به پایان رساند، آغا شده است. در کاخ چهلستون نیز که بین سالهای 1052 ه ق تا 1078 ه ق در دوره شاه عباس دوم بنا شد از آینه به طور گسترده استفاده کرده اند گویا در کاخ چهلستون افزون بر آینه های مسی قدی یا بدن نما، شیشه های لوزی شکل ​و رنگی و تراش خورده و قطعه های کوچک اینه برای آراستن سقف و بدنه ی ایوان و تالار به کار رفته است. این هنر در امتداد خود به دوره قاجاریه منتقل گردیده و مدارک تاریخی نشان می دهند.

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف:

 در زمان های قدیم از آینه بیشتر در سقف منازل و راهرو ها استفاده میشود ولی امروزه کمتر مورد استفاده قرار میگیرد.برای استفاده آینه در سقف حتما باید آن را به قطعات کوچکتر تقسیم کرد که خطر کمتری داشته باشد.استفاده از آینه در قطعات بزرگ بسیار خطر آفرین است به همین دلیل باید از زیر سازی فلزی استفاده شود.آینه کاری در سقف یکی از هنرهای قدیمی در معماری ایرانی بوده است که بیشتر در شهر های اصفهان و یزد استفاده میشد.

آینه نماد صداقت ، پاکی ، روشنایی و زلال بودن است.قدیم از آینه در مکان های مذهبی و سنتی استفاده میشد. در گچ بری های قدیمی با ترکیب آینه و مصالح سنتی و آجر برای تزئین کاخ و موزه و تالار،سقف بنا های تاریخی مورد استفاده قرار میگرفته.

آینه رنگی آینه کاری


آینه جورچین تراش

آینه کاری دیوار:

 آینه کاری روی دیوار منازل رونق فراوانی دارد.از آینه میتوان در طرح های گوناگون روی دیوارهای داخلی ساختمان استفاده کرد.امروزه بیشتر در ورودی منازل و پذیرایی از آینه دکوراتیو استفاده میکنند.برای اجرای آینه ابتدا باید سطح زیر کار کاملا صاف و صیقلی باشد سپس آینه را توسط چسب سیلیکون بصورت تایلی یا پازلی با دقت نصب میکنند.آینه کاری در منازل به یک عنصر تزئینی تبدیل شده است.با برش ها و قطعات مختلف آینه میتوان به یک طرح جذاب دست یافت.امروزه آینه کاری روی دیوار جایگزین کاغذ دیواری و سرامیک شده است.با کمی خلاقیت و سلیقه میتوان به طرح های زیبایی دست یافت.آینه کاری در فضا باعث گسترش دید در فضا میگردد.

 آینه تراش،آینه جورچین

آینه کاری روی درب کمد دیواری با درب بازشو با ابزار دیاموند در اتاق خواب

آینه تراش تایلی روی درب کمد