google آینه کاری مدرن آینه برنزی قیمت آینه کاری در منازل آینه کاری روی چوب آینه کاری دکوراتیو قیمت آینه کاری دیوار پذیرایی آینه کاری سقف-اینه کاری در دکوراسیون/اینه کاری منازل
تترافرم
ارائه دهنده انواع شیشه و آیینه های رنگی
تاریخچه آینه برنز

 آینه برنز

آینه، وسیله‌ای است که به علت صافی و بازتاب بالا، بر رویهٔ خود،شکل اجسام را نشان می‌دهد. آینه را آیینه و آئینه هم نوشته‌اند.

شخص به این علت می‌تواند خود را در آینه ببینند که آینه نوری را که بر آن می‌تابد بازمی‌گرداند. چیزهایی از قبیل فرش و دیوارهای رنگ‌شده بیشتر نوری را که بر آن‌ها می‌تابدرا منتقل می‌کنند؛ ولی نوری که باز می‌تابانند، پراکنده می‌شود. اما آینه‌ها نور را بدون آنکه پراکنده کنند منعکس می‌کنند. برای جلوگیری از پراکندگی نور، سطح آینه باید بسیار صاف باشد.

شیشه به همان صورت که هست که یک آینه خوب تشکیل نمی‌دهد. نور، به جای آنکه از آن منعکس شود، از آن می‌گذرد. برای آن که شیشه و آیینه شود پشت آن باید با چیزی پوشیده شود تا نور از آن عبور نکند. بسیاری از آینه‌ها با جیوه پوشیده شده‌اند؛ ولی اکنون نقره بیشتر به کار می‌رود. بعضی از آینه‌ها برآمده یا فرورفته هستند. این آیینه‌ها ممکن است چیزها را بزرگتر یا کوچکتر از آن هستند بنمایانند. ممکن است آن‌ها را درازتر و باریک‌تر یا کوتاه‌تر و ضخیم‌تر نشان دهند. این آیینه‌ها ممکن است اشیاء را وارونه هم نشان دهند. اینها همه بسته به این است که فرورفتگی یا برآمدگی آینه چگونه باشد.

از آینه‌های معروف جهان می‌توان به آیینه‌ای که در تلسکوپ رصدخانه مانت پالومار کالیفرنیا کار گذاشته شده اشاره کرد. این آینه، آینه محدب بزرگی است که طول آن ۵ متر است.

آینه‌ها در انواع مختلفی وجود دارند. آینه‌های تخت معمول‌ترین نوع آینه‌ها هستند. آینه‌های کروی از دیگر انواع آینه‌ها هستند که پرتوهای نور بازتابیده از رویهٔ آن‌ها در نقطه‌ای به نام نقطه کانونی آینه به هم می‌رسد. بسته به دوری جسم تا آینه و نوع آینه، فاصله نقطه کانونی آینه از آن متفاوت است. واحد شمارش آینه، جام می‌باشد.

 آینه‌های شیشه رنگی

در ابتدا برای تهیه آینه از فلز صیقل داده شده استفاده می‌کردند، در زمان رومی‌ها برای ساخت آینه یک طرف شیشه را با لایه‌ای از یک فلز منعکس‌کننده مذاب (سرب، آنتی‌موان، قلع) پوشش می‌دادند. در قرون وسطی استفاده از جیوه (معمولاً از ترکیب جیوه و قلع) برای پوشش مورد توجه قرار گرفت. اما استفاده از جیوه بسیار مخاطره‌آمیز بود و در نیمه اول قرن 18 استفاده از نقره جای آن را گرفت که در این روش پوششی از نیترات نقره مورد استفاده قرار می‌گرفت.

مواد خام

آینه‌هایی را که امروزه ساخته می‌شوند، می‌توان بر حسب روشی که به کار برده می‌شود دسته‌بندی کرد:

الف) آینه‌هایی که در آن‌ها سطح شیشه با یک ورقه نازک فلز به طریق احیای شیمیایی پوشانده شده است.

ب) آینه‌هایی که در آن‌ها یک ورقه نازک فلز روی شیشه پاشیده شده است.

ج) آینه‌هایی که از طریق فلز پوش کردن سطح شیشه در خلأ ساخته شده‌اند.

د) آینه‌هایی که با استفاده از روش تصعید کاتدی ساخته شده‌اند.

نقره قبل از بالا رفتن قیمت آن در این اواخر بیشترین مصرف را در آینه‌سازی داشت. از طلا، طلای سفید یا پالادیوم نیز می‌توان در فرآیند شیمیایی استفاده کرد. امروزه، فلزات گوناگونی با در نظر گرفتن هزینه و عوامل فنی به کار برده می‌شوند. از آلومینیوم بیشتر در روش خلأ استفاده می‌گردد.

برای تهیه آینه در روش خلأ از کرم، نیکل، آهن و آلیاژهای مس ـ آلومینوم می‌توان استفاده کرد.

مواد خام بر حسب روش ساخت متفاوت هستند؛ مواد زیر موادی هستند که معمولاً برای رسوب فلز بر روی سطح شیشه مورد استفاده قرار می‌گیرند:

الف) املاح فلزی مانند نیترات نقره یا سولفات مس که باید رسوب شوند.

ب) عوامل احیاء کننده مانند شکر، اسید تارتاریک و املاح آن، فرمالدئیدها که برای احیای ترکیب‌های ذکر شده در قسمت (الف) به کار می‌روند.

ج) عوامل کمک کننده ـ برای آماده‌سازی، افزایش یا کند کردن واکنش شیمیایی(آمونیاک، کربنات سدیم، هیدروکسید پتاسیم، اسید سولفوریک)

د) عوامل فعال کننده ـ برای اصلاح سطح شیشه (با یک بنیان کلرید قلع)

هـ) مواد محافظت کننده ـ برای حفظ لایه رسوب شده از خراشیدگی، ضربه، آسیب مکانیکی و عوامل جوی (جلا دادن یا پوشش فلزی از نوع لعاب مس).

 


هیچ نتیجه ای یافت نشد

عضویت درکانال تلگرام تترافرم

 

  

 

 

فواید استفاده از اینه در دکوراسیون

فواید استفاده از اینه در دکوراسیون خانه

فضا را بزرگ تر نشان می دهد

نور اتاق را بیشتر می کند

یک اثر هنری بسازید

با پرداخت هزینه ای ناچیز، زیبایی را به خانه تان آورید

2017/06/29

آمار مراجعات
مهمان :  9
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  2
دیروز :  14
کل مشاهده :  20025

آینه کاری:

 به باور مردم آینه تجلی گر پاکی و راستگویی بوده و عرفان ایرانی وجود آینه را انعکاس زیبایی های خلقت خدا می داند.هنر آینه کاری از جمله مهم ترین تزیینات مطرح شده در هنر سنتی ایران می باشد که بکارگیری از این عنصر تریینی ازکاخ ها تا اماکن متبرکه به خوبی صورت گرفته است . آینه در تزیینات معماری ایرانی قرن ها به خوبی جای گرفته ولیامروزه این هنر زیبا رفته رفته به دست فراموشی سپرده شده است. این پژوهش با استناد به منابع کتابخانه ای و مطالعاتمیدانی تلاشی است برای پاسخ گویی به این سوال که آیا با نگاهی تازه و خلاقانه می توان جان دوباره ای به حضور اینه نر ارزشمند در تزیینات فضاهای معماری داد؟ و در پایان با بیان راهکارها و بررسی تکنیکی عنصر آینه در تزیینات معماری ، جایگاه کاربردی آن را در معماری مدرن بیان می نماییم.می توان گفت مهمترین خصوصیت آینه در فضای داخلی بزرگ و روشن کردن فضا است. درخشش نور و بازتابی که از آینه به فضا دارد، باعث می شود روشنایی خانه بیشتر شود و در عین حال به دلیل انعکاسی که از محیط اطراف خواهد داشت، باعث می شود فضای منزل شما بزرگتر به نظر آید.نمی توان منکر این شد که آینه کاری به لوکس بودن فضا می افزاید. خانه های سلطنتی قدیمی را به خاطر بیاورید که چگونه با آینه کاری های فاخر خود نمایی می کردند. در آینه کاری برای فضای داخلی آنچه می تواند تاثیر متفاوتی بگذارد تعداد قطعات کار شده است. به این معنا که هر چه تعداد قطعات و اشکال برش خورده آینه ریزتر و ظریفتر باشند، شکوه آینه کاری نیز بیشتر است و تلالو نور در فضا، جلوه خانه لوکس را بیشتر می کند.

سایر محصولات آینه ای:

/آینه برنز/آینه کنسول برنز/قیمت آینه تراش دار/قیمت آینه تراش خورده/آینه مسی/قیمت آینه برنز/آینه تراش/آینه رنگی/آینه دیواری تراش

ویژگی های آینه های تترافرم:

 آینه های مورد استفاده در مجموعه تترافرم از باکیفیت ترین و بهترین آینه های موجود در بازار داخلی و از نوع سوپرکلییر با درجه یک صادراتی میباشد که از نطر کیفیت دارای شفافیت بسیار بالا و از نطر کیفی بدون جوش و موج میباشد.

با کوتینگ و دولایه رنگ ضدخوردگی

مقاوم در محیظهای مرطوب و شرجی 

ده سال گارانتی کتبی شرکتی/ضد خش

بدون موج و جوش و لک و خوردگی

موجود در رنگ های متنوع شامل

1-آینه سفید

2-آینه برنز

3-آینه دودی

4-آینه شرابی

5-آینه مسی

6-آینه آبی

7-آینه آنتیک ونیزی

8-آینه پتینه

9-آینه سبز

10-آینه سیلوربرنز


   
    

آینه کاری در دکوراسیون منزل:

آینه کاری از ویژگی های منحصر به فردی است که از زمان گذشته در معماری ایرانی و خانه های قدیمی استفاده دیده می شود. با چسباندن قطعات کوچک آینه در اشکال هندسی متفاوت کنار هم شاهکار آینه کاری پدید می آید. هنرمندان آینه کار با برش شیشه به شکل های متنوع، درخشش و تلالو آینه و بازتاب آن را به فضای داخلی وارد کرده و در عین حال باعث جذابیت بیشتر فضا می شوند.می توان گفت مهمترین خصوصیت آینه در فضای داخلی بزرگ و روشن کردن فضا است. درخشش نور و بازتابی که از آینه به فضا دارد، باعث می شود روشنایی خانه بیشتر شود و در عین حال به دلیل انعکاسی که از محیط اطراف خواهد داشت، باعث می شود فضای منزل شما بزرگتر به نظر آید.عموما آینه ها در دکوراسیون داخلی منازل کمتر مورد توجه قرار میگیرند به خاطر داشته باشید که یک اتاق بی پنجره مثل یک صندوق در بسته استاما حتی در چنین شرایطی هم وجود یک ایینه به خلق یک فضای دلباز تر وبزرگ تر کمک میکند \س آینه ها را جدی بگیرید و حداقل از یک یا دو آینه زینتی در خانه استفاده کنید.خوشیختانه این روز ها با وجود انواع ایینه های رنگی و شیشه های رنگی و زینتی انتخاب اسان است بازتاب کامل نور در ایینه علاوه بر ایجاد حس بزرگی در اتاق جلوه و درخشش فضا را نیز بیشتر میکند