آینه کاری مدرن،آینه برنز،قیمت آینه کاری در منازل،آینه کاری روی چوب،آینه کاری دکوراتیو،قیمت آینه کاری دیوار پذیرایی،آینه کاری سقف،آینه کاری در دکوراسیون،آینه کاری منازل
تترافرم
ارائه دهنده انواع شیشه و آیینه های رنگی
تاریخچه آینه برنز

 آینه برنز

آینه، وسیله‌ای است که به علت صافی و بازتاب بالا، بر رویهٔ خود،شکل اجسام را نشان می‌دهد. آینه را آیینه و آئینه هم نوشته‌اند.

شخص به این علت می‌تواند خود را در آینه ببینند که آینه نوری را که بر آن می‌تابد بازمی‌گرداند. چیزهایی از قبیل فرش و دیوارهای رنگ‌شده بیشتر نوری را که بر آن‌ها می‌تابدرا منتقل می‌کنند؛ ولی نوری که باز می‌تابانند، پراکنده می‌شود. اما آینه‌ها نور را بدون آنکه پراکنده کنند منعکس می‌کنند. برای جلوگیری از پراکندگی نور، سطح آینه باید بسیار صاف باشد.

شیشه به همان صورت که هست که یک آینه خوب تشکیل نمی‌دهد. نور، به جای آنکه از آن منعکس شود، از آن می‌گذرد. برای آن که شیشه و آیینه شود پشت آن باید با چیزی پوشیده شود تا نور از آن عبور نکند. بسیاری از آینه‌ها با جیوه پوشیده شده‌اند؛ ولی اکنون نقره بیشتر به کار می‌رود. بعضی از آینه‌ها برآمده یا فرورفته هستند. این آیینه‌ها ممکن است چیزها را بزرگتر یا کوچکتر از آن هستند بنمایانند. ممکن است آن‌ها را درازتر و باریک‌تر یا کوتاه‌تر و ضخیم‌تر نشان دهند. این آیینه‌ها ممکن است اشیاء را وارونه هم نشان دهند. اینها همه بسته به این است که فرورفتگی یا برآمدگی آینه چگونه باشد.

از آینه‌های معروف جهان می‌توان به آیینه‌ای که در تلسکوپ رصدخانه مانت پالومار کالیفرنیا کار گذاشته شده اشاره کرد. این آینه، آینه محدب بزرگی است که طول آن ۵ متر است.

آینه‌ها در انواع مختلفی وجود دارند. آینه‌های تخت معمول‌ترین نوع آینه‌ها هستند. آینه‌های کروی از دیگر انواع آینه‌ها هستند که پرتوهای نور بازتابیده از رویهٔ آن‌ها در نقطه‌ای به نام نقطه کانونی آینه به هم می‌رسد. بسته به دوری جسم تا آینه و نوع آینه، فاصله نقطه کانونی آینه از آن متفاوت است. واحد شمارش آینه، جام می‌باشد.

 آینه‌های رنگی

در ابتدا برای تهیه آینه از فلز صیقل داده شده استفاده می‌کردند، در زمان رومی‌ها برای ساخت آینه یک طرف شیشه را با لایه‌ای از یک فلز منعکس‌کننده مذاب (سرب، آنتی‌موان، قلع) پوشش می‌دادند. در قرون وسطی استفاده از جیوه (معمولاً از ترکیب جیوه و قلع) برای پوشش مورد توجه قرار گرفت. اما استفاده از جیوه بسیار مخاطره‌آمیز بود و در نیمه اول قرن 18 استفاده از نقره جای آن را گرفت که در این روش پوششی از نیترات نقره مورد استفاده قرار می‌گرفت.

مواد خام

آینه‌هایی را که امروزه ساخته می‌شوند، می‌توان بر حسب روشی که به کار برده می‌شود دسته‌بندی کرد:

الف) آینه‌هایی که در آن‌ها سطح شیشه با یک ورقه نازک فلز به طریق احیای شیمیایی پوشانده شده است.

ب) آینه‌هایی که در آن‌ها یک ورقه نازک فلز روی شیشه پاشیده شده است.

ج) آینه‌هایی که از طریق فلز پوش کردن سطح شیشه در خلأ ساخته شده‌اند.

د) آینه‌هایی که با استفاده از روش تصعید کاتدی ساخته شده‌اند.

نقره قبل از بالا رفتن قیمت آن در این اواخر بیشترین مصرف را در آینه‌سازی داشت. از طلا، طلای سفید یا پالادیوم نیز می‌توان در فرآیند شیمیایی استفاده کرد. امروزه، فلزات گوناگونی با در نظر گرفتن هزینه و عوامل فنی به کار برده می‌شوند. از آلومینیوم بیشتر در روش خلأ استفاده می‌گردد.

برای تهیه آینه در روش خلأ از کرم، نیکل، آهن و آلیاژهای مس ـ آلومینوم می‌توان استفاده کرد.

مواد خام بر حسب روش ساخت متفاوت هستند؛ مواد زیر موادی هستند که معمولاً برای رسوب فلز بر روی سطح شیشه مورد استفاده قرار می‌گیرند:

الف) املاح فلزی مانند نیترات نقره یا سولفات مس که باید رسوب شوند.

ب) عوامل احیاء کننده مانند شکر، اسید تارتاریک و املاح آن، فرمالدئیدها که برای احیای ترکیب‌های ذکر شده در قسمت (الف) به کار می‌روند.

ج) عوامل کمک کننده ـ برای آماده‌سازی، افزایش یا کند کردن واکنش شیمیایی(آمونیاک، کربنات سدیم، هیدروکسید پتاسیم، اسید سولفوریک)

د) عوامل فعال کننده ـ برای اصلاح سطح شیشه (با یک بنیان کلرید قلع)

هـ) مواد محافظت کننده ـ برای حفظ لایه رسوب شده از خراشیدگی، ضربه، آسیب مکانیکی و عوامل جوی (جلا دادن یا پوشش فلزی از نوع لعاب مس).

 


هیچ نتیجه ای یافت نشد

عضویت درکانال تلگرام تترافرم
 

 

فواید استفاده از اینه در دکوراسیون

فواید استفاده از اینه در دکوراسیون خانه

فضا را بزرگ تر نشان می دهد

نور اتاق را بیشتر می کند

یک اثر هنری بسازید

با پرداخت هزینه ای ناچیز، زیبایی را به خانه تان آورید

آمار مراجعات
مهمان :  19
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  15
دیروز :  13
کل مشاهده :  24489

جهت تماس و سفارش شیشه رنگی کلیک کنید  

آینه کاری:

 به باور مردم آینه تجلی گر پاکی و راستگویی بوده و عرفان ایرانی وجود آینه را انعکاس زیبایی های خلقت خدا می داند.هنر آینه کاری از جمله مهم ترین تزیینات مطرح شده در هنر سنتی ایران می باشد که بکارگیری از این عنصر تریینی ازکاخ ها تا اماکن متبرکه به خوبی صورت گرفته است . آینه در تزیینات معماری ایرانی قرن ها به خوبی جای گرفته ولیامروزه این هنر زیبا رفته رفته به دست فراموشی سپرده شده است. این پژوهش با استناد به منابع کتابخانه ای و مطالعاتمیدانی تلاشی است برای پاسخ گویی به این سوال که آیا با نگاهی تازه و خلاقانه می توان جان دوباره ای به حضور اینه نر ارزشمند در تزیینات فضاهای معماری داد؟ و در پایان با بیان راهکارها و بررسی تکنیکی عنصر آینه در تزیینات معماری ، جایگاه کاربردی آن را در معماری مدرن بیان می نماییم.می توان گفت مهمترین خصوصیت آینه در فضای داخلی بزرگ و روشن کردن فضا است. درخشش نور و بازتابی که از آینه به فضا دارد، باعث می شود روشنایی خانه بیشتر شود و در عین حال به دلیل انعکاسی که از محیط اطراف خواهد داشت، باعث می شود فضای منزل شما بزرگتر به نظر آید.نمی توان منکر این شد که آینه کاری به لوکس بودن فضا می افزاید. خانه های سلطنتی قدیمی را به خاطر بیاورید که چگونه با آینه کاری های فاخر خود نمایی می کردند. در آینه کاری برای فضای داخلی آنچه می تواند تاثیر متفاوتی بگذارد تعداد قطعات کار شده است. به این معنا که هر چه تعداد قطعات و اشکال برش خورده آینه ریزتر و ظریفتر باشند، شکوه آینه کاری نیز بیشتر است و تلالو نور در فضا، جلوه خانه لوکس را بیشتر می کند.

سایر محصولات آینه ای:

آینه برنز،آینه کنسول برنز،قیمت آینه تراش دار،قیمت آینه تراش خورده،آینه مسی،قیمت آینه برنز،آینه تراش،آینه رنگی،آینه دیواری تراش

ویژگی های آینه های تترافرم:

آینه های مورد استفاده در مجموعه تترافرم از باکیفیت ترین و بهترین آینه های موجود در بازار داخلی و از نوع سوپرکلییر با درجه یک صادراتی میباشد که از نطر کیفیت دارای شفافیت بسیار بالا و از نطر کیفی بدون جوش و موج میباشد.

با کوتینگ و دولایه رنگ ضدخوردگی

مقاوم در محیظهای مرطوب و شرجی 

ده سال گارانتی کتبی شرکتی،ضد خش

بدون موج و جوش و لک و خوردگی

موجود در رنگ های متنوع شامل

1-آینه سفید

2-آینه برنز

3-آینه دودی

4-آینه شرابی

5-آینه مسی

6-آینه آبی

7-آینه آنتیک ونیزی

8-آینه پتینه

9-آینه سبز

10-آینه سیلور برنز

نورپردازی آینه آینه دکوراتیو     


آینه دکوراتیو گرد سمپل آینه رنگی

آینه کاری در دکوراسیون منزل:

آینه کاری از ویژگی های منحصر به فردی است که از زمان گذشته در معماری ایرانی و خانه های قدیمی استفاده دیده می شود. با چسباندن قطعات کوچک آینه در اشکال هندسی متفاوت کنار هم شاهکار آینه کاری پدید می آید. هنرمندان آینه کار با برش شیشه به شکل های متنوع، درخشش و تلالو آینه و بازتاب آن را به فضای داخلی وارد کرده و در عین حال باعث جذابیت بیشتر فضا می شوند.می توان گفت مهمترین خصوصیت آینه در فضای داخلی بزرگ و روشن کردن فضا است. درخشش نور و بازتابی که از آینه به فضا دارد، باعث می شود روشنایی خانه بیشتر شود و در عین حال به دلیل انعکاسی که از محیط اطراف خواهد داشت، باعث می شود فضای منزل شما بزرگتر به نظر آید.عموما آینه ها در دکوراسیون داخلی منازل کمتر مورد توجه قرار میگیرند به خاطر داشته باشید که یک اتاق بی پنجره مثل یک صندوق در بسته استاما حتی در چنین شرایطی هم وجود یک ایینه به خلق یک فضای دلباز تر وبزرگ تر کمک میکند، آینه ها را جدی بگیرید و حداقل از یک یا دو آینه زینتی در خانه استفاده کنید.خوشیختانه این روز ها با وجود انواع ایینه های رنگی و شیشه های رنگی و زینتی انتخاب اسان است بازتاب کامل نور در ایینه علاوه بر ایجاد حس بزرگی در اتاق جلوه و درخشش فضا را نیز بیشتر میکند

 

 

آینه تراش برنز

 ​

 

 

 ​آینه آنتیک

آینه دکوراتیو طرحدار نورپردازی شده

آینه چیدمان

در این روش از کار ابتدا آینه ها قواره شده سپس با استفاده از نرم افزار طراحی اتوکد طرح مورد نظر طراحی شده و با استفاده از دستگاه سندبلاست جیوه برداری از پشت اینه انجام گردیده است که منجر به طرح ذیل گشته که از قسمت های سند شده نور به راحتی عبور مینماید/2017/06/29  

آینه های رنگی را میتوان با ابزار تراش ضخامت 4 تا 6 میل به صورت چیدمان ودیوارپوش های داخلی در دگوراسیون داخلی مورد استفاده قرار داد همچنین قابلیت نصب اینه های رنگی در سقف با دیتیل های اجرایی خاص وسازهای فلزی قابل استفاده میباشد

امروزه با وجود میز برش سی ان سی در صنعت شیشه میتوان کارهای متفاوتی را در تولید آینه های رنگی ارایه کرد

که قادر به به برش هر فایل یا طرح دوبعدی با نرم افزار کد میباشد که از جمله آنها میتوان به طرح های لوزی بیضی مثلث و... اشاره نمود

دستگاه برش آینه

تراش روی شیشه و آینه

تراش که گاهاً به آن پَخ نیز می گویند. ابزاری است که در حاشیه ی خارجی شیشه می خورد و با کم کردن قطر لبه ی شیشه جلوه و نمای خاصی به آن می بخشد.تراش ها غالباً در عرض 3 سانت 2 سانت و 1 سانت به روی شیشه اجرا میشود.

صنعت و هنر تجسم با دارا بودن دستگاه های روز دنیا این توانایی را دارد که هم در قطعه های مربع و در قطعه های فرم تراش را روی شیشه و آینه ایجاد کند

برای اتاق خواب می توانید از ۲ آینه و کنسول در اطراف تخت استفاده کنید. با این کارحس تعادل و توازن را نیز در اتاق به وجو می آورید. وجود آینه و کنسول هماهنگ با دکوراسیون اتاق می تواند به اتاق حال و هوای دوستانه تری ببخشد.

  

۱) آینه های منظم لوله ای : این آینه ترکیبی است از آینه ، چوب و لوله هایی با روکش کروم که در ابعادو اندازه های مختلف و رنگ دلخواه قابل تولید هستند


۲) آینه های نا منظم لوله ای : در ابعاد استاندارد ۹۰*۱۵۰ تولید میگردد که قابلیت تغییر رنگ را دارا می باشند
۳) آینه های ۳ بعدی : این آینه ها به اشکال مختف مانند ، حجمی ، چند لایه و ترکیبی قابل تولید هستند
۴) آینه کاری مدرن : این سبک آینه کاری به آِینه کاری مدرن معروف می باشد که معروف ترین آنها آینه های بغل چین لوزی می باشند که البته نمونه های مختلفی دارند که بصورت مربع و فرم نیز قابل تولید می باشند

در دوران صفویه سطوح آینه کاری زمینه کار دارای نقوش یا خطوط برجسته یا فرورفته است زمینه کار توسط یک فرد گچ بر مشابه طرح آینه کاری آماده شده، سپس قطعات آینه برنز به وسیله آینه بر یا آینه کار در اندازه و اشکال مورد نظر با الگویی مقوایی برش داده شده است تزیین بنا با آینه برای نخستین بار در ایران در شهر قزوین، پایتخت شاه طهماسب اول و در دیوان خانه ای که او در سال 951 ه ق آغاز و در سال 965 ه ق به پایان رساند، آغا شده است. در کاخ چهلستون نیز که بین سالهای 1052 ه ق تا 1078 ه ق در دوره شاه عباس دوم بنا شد از آینه به طور گسترده استفاده کرده اند گویا در کاخ چهلستون افزون بر آینه های مسی قدی یا بدن نما، شیشه های لوزی شکل ​و رنگی و تراش خورده و قطعه های کوچک اینه برای آراستن سقف و بدنه ی ایوان و تالار به کار رفته است. این هنر در امتداد خود به دوره قاجاریه منتقل گردیده و مدارک تاریخی نشان می دهند.