شیشه سکوریت/شیشه میرال/شیشه نشکن
تترافرم
ارائه دهنده انواع شیشه و آیینه های رنگی
جاسازی و نقشه شیشه سکوریت

 

 قفل دیجیتال شیشه سکوریت

 

 

 

 

 

 

آمار مراجعات
مهمان :  63
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  4
دیروز :  3
کل مشاهده :  2332
شیشه سکوریت چیست؟

شیشه سکوریت یا شیشه نشکن

به شیشه ای اطلاق میگردد که طی یک عملیات حرارتی در کارخانه سکوریت در دمای 600 درجه سانتیگراد پخت میگردد و به سرعت خنک میشود که نهایتا موجب بالا رفتن ضربه پذیری شیشه تا 7 برابر یک شیشه معمولی مقاومت دارد.شیشه سکوریت با مقاومت یالا در برابر گرما و سرما فشار میباشد و بیشتر در کابین های دوش شیشه ای ویترین ها پارتیشن های اداری دودبند و راه پله اپارتمان ها مورد استفاده قرار میگیرد سکوریت یا شیشه نشکن یا میرال نیز به ان میگویند امروزه در تولید گازهای رومیزی و لوازم اشپزخانه و ادوات صنعتی نیز از این شیشه استفاده می شود.شیشه سکوریت در ضخامت های متنوع تولید می شوند کهاز 4 میل تا 20 میل قابل انجام می باشند. مقاومت ضربه ای یک شیشه سکوریت شده 4 برابر مقاومت شیشه ای با همان ضخامت می باشد. در ایران از کوره ها یسکوریت جهت تولید استفاده میگردد که عبارتند از کوره کانتینیوس و کوره کانوکشن.

 

شیشه سکوریت پارتیشن اداری:

در پارتیشن های اداری شیشه ها به صورت اسلب های عرض یک متر مدول بندی می گردد و سپس سکوریت و نشکن می شوند و توسط یراق الات شیشه مربوطه نصب می گردند.به صورت فریم لس و به صورت پروفیل های الومینیومی تک جداره و دوجداره می توان شیشه پارتیشن را نصب نمود.درب های سکوریت شیشه ای نیز با لولا و دستگیره و اتوپ هیدرولیک نصب می شوند که انواع متفاوتی دارند.

 

 شیشه سکوریت را میتوان لمینت نمود با رزین مخصوص لمینت شیشه که لایه ای پلیمری فضای بین دو شیشه را اشغال مینماید و باتوجه به الاستیک بودن این لایه موجبات کشسان نمودن سیستم کلی این شیشه را فراهم میکند

 

 شیشه های رومیزی را هم میتوان سکوریت نمود در بیشتر مواقع از شیشه 10 میل یا از شیشه با ضخامت 16میل یا 20 میل نیز استفاده می شود.در برخی پروژه ها از شیشه کریستال سکوریت هم استفاده می شود که هم اکنون از کشورهای چین و بلژیک وارد می شوند.

 

امروزه در پروژه های نما بیشتر از سکوریت ولمینت استفاده میشود در پروژه های اسپایدر و کرتین وال ولامل

 

شیشه سکوریت چیست؟

در شیشه های دوجداره نیز میتوان از این پروسه استفاده نمود و حتی برای شیشه ضد سرقت میتوان از شیشه سکوریت لمینت استفاده کرد.

 شیشه های سکوریت در ضخامت های 4 تا 20 میل تولید میگردند وبیشتر تولید کارخانه های ایران شیشه 10 میل سکوریت میباشد اما انواع شیشه ها را میتوان سکوریت کرد و بسته به کاربرد انها از انها استفاده نمود ولی بیشتر از شیشه سکوریت در نمای شیشه ای مغازه ها و مراکز تجاری و پاساژ ها استفاده میشود و بیشتر از شیشه های سفید شفاف کریستال برنز و دودی استفاده میگردد .

از شیشه های سکوریت در پوشش پاسیو ها و اسانسور ها و پارتیشن های اداری نیز استفاده میشود و بسته به کاربری ان ضخامت های متنوع دارد.

از شیشه سکوریت لمینت میتوان در کف استفاده نمود و دارای مقاومت خمشی بالا میباشد و تا 5 لایه نبز میتوان از ان استفاده کرد همچنین در اجرای استخر های شیشه ای و اکواریوم ها از شیشه سکوریت لمینت چند لایه استفاده میگردد.

 

 

دلیل شکستن شیشه سکوریت

سوالات متداول که در ذهن ایجاد میشود :
•  شیشه سکوریت نباید بشکند ؟
•  چرا شیشه سکوریت خود بخود شکست ؟
•  ایراد از نصب بوده که شیشه شکست ؟
•  کیفیت شیشه سکوریت خوب نبوده که شکست ؟
•  دلیل شکستن شیشه سکوریت چیست ؟
یک تصور اشتباه وجود دارد که شیشه سکوریت نمی شکند یا تا حدی نشکن است. این درست نیست. شیشه سکوریت قطعا شکستنی است و بسیاری از عواملی که می تواند شیشه معمولی را بشکند ، می تواند شیشه سکوریت را هم بشکند مانند تنش های مکانیکی ، ضربه و حرارت مستقیم . فقط شیشه سکوریت فشار بیشتری را قبل از شکستن نسبت به شیشه آنیل یا شیشه خام می تواند تحمل کند.
معمولا دلیل شکستن شیشه سکوریت خارج از کنترل بوده و غیر قابل توضیح است . یعنی خود به خود میشکند . و یا به عبارتی خودکشی میکند .

خودکشی شیشه: پدیده‌ای است که بدون دلیل آشکاری یک شیشه نشکن به طور خودبه‌خود می‌شکند.
رایج‌ترین دلایل عبارتند از:
•  خرابی‌های کوچک طی نصب، مانند خراش یا خوردگی لبه که بعداً گسترش می‌یابد.
•  نصب شیشه در قابی که ضریب حرارتی یکسانی با شیشه ندارد و در اثر گرما یا فشار هوا، طول شیشه با طول قاب به طور یکسان کش نیامده و موجب شکست می‌شود.
•  ناخالصی در شیشه مانند ترکیبات سولفید نیکل.
•  تنش‌های گرمایی در شیشه.
•  ضخامت ناکافی شیشه در برابر فشار باد.
قالب‌گیری در فرایند تولید و عملیات حرارتی طی ساخت شیشه از عامل ضخامت شیشه در خودکشی شیشه موثرتر هستند. احتمال بروز خودکشی در شیشه، به میزان ۸ در ۱۰۰۰ در ۱۰ سال برآورد شده است. قدیمی‌ترین تحقیق درباره شکست خود به خودی شیشه‌ها به دنبال شکست یک جام شیشه نصب شده بر روی ساختمانی در ملبورن در سال ۱۹۶۱ انجام شد
.

فیوز گلاس چیست؟

فیوز گلاس که معادل فارسی آن همجوشی شیشه است، عبارت است از برش شیشه های جام در رنگ و طرح های مختلف و جوش دادن این شیشه ها در کوره، که البته گاهی این شیشه های برش داده شده می بایست با اکسیدهای فلزی (رنگ و لعاب شیشه) رنگ آمیزی شوند. در این هنر صنعت مدرن صنعتگر هنرمند می بایست هم با اصول هنری و زیبایی شناختی آشنایی کامل داشته باشد و هم ویژگی های فیزیکی و شیمیایی شیشه را به خوبی بداند. با توجه به اینکه این رشته در ایران بسیار جوان است هنرمند از نظر ابزار و مواد اولیه با محدودیت هایی روبروست. اما این موضوع چیزی نیست که بتواند سدی در برابر ما ایجاد کند. ذکر این نکته بجاست که این هنر ریشه ای اروپایی داشته و هم اکنون کشورهای صاحب این تکنیک را می توان آمریکا، کانادا، ایتالیا، اسپانیا، یونان و به تازگی ترکیه و چین دانست. در این کشورها و به ویژه امریکا شرکت های بزرگی به تولید مواد اولیه و ابزار مورد نیاز هنرمندان این رشته می پردازند. و شرکت های کوچک تر و حتی هنرمندان خانگی با بهره گیری از این مواد به خلق آثار هنری می پردازند. این رشته هنری از حدود یک دهه پیش در ایران آغاز شده ولی رشد کندی در گسترش و جذب هنرمندان داشته به همین دلیل است که شاید خیلی کم معمارانی باشند که با کاربردهای ارزشمند این هنر – صنعت در دکوراسیون داخلی آشنایی داشته باشید

شیشه لمینت

هیچ نتیجه ای یافت نشد

شیشه-سکوریت

هیچ نتیجه ای یافت نشد