تترافرم
ارائه دهنده انواع شیشه و آیینه های رنگی
ویژگی های نمای کرتین وال
مهمان :  76
اعضا :  0
آمار این صفحه
امروز :  3
دیروز :  6
کل مشاهده :  9705
محتوا

 

از جمله خصوصیات پنجره الومینیومی ترمال بریک می توان به موارد ذیل اشاره کرد:
۱. استفاده از انواع بازشوها استاندارد همانند : لولایی، کشویی، فولکس واگنی، کلنگی، لیفت اند اسلاید و…
۲. امکان رنگ آمیزی – آنادایز پروفیل با مقاومت و ثبات رنگ و عدم رنگ پریدگی.
۳. امکان ایجاد سختی بر پروفیل آلومینیوم تا ۱۴ وبستر.
۴. ساخت پنجره در طرحها و اشکال مختلف.
۵. قابلیت اجرا انواع شیشه های دوجداره، تک جداره، سه جداره، لمینیت، سکوریت و…
۶. غیرقابل اشتعال

نمای فریم لس شیشه ای

اجرای انواع نمای لامل شیشه ای کرتین وال فروشگاهی اداری تجاری

اجرای پروفیل لورنزو لاین در پارتیشن های اداری با شیشه کرکره ای دوجداره

 پروفیل چواداراوغلو/ پروفیل لامل /پروفیل کرتین وال/پارتیشن الومینیوم شیشه/پروفیل اختصاصی شیشه/پروفیل سه جداره الومینیوم /پارتیشن کرکره ای دوجداره/اتاق کنفرانس با لورنزو لاین

LORENZO LINE

CHOUADAROGHLOU

AKPA

 


نمای فریم لس شیشه ای

نمای شیشه ای ساختمان های مدرن در معماری باعث می شود تا فضای اطراف ساختمان بر بخشی از سطح ساختمان منعکس شود، همچنین موجب می شود تا این حس بوجود آید که فضا باز می باشد. نماهای شیشه ای معمولا در ساختمان ها استفاده می شوند و به تازگی مهندسان از اینگونه نماها در خانه ها هم استفاده می کنند، به عنوان مثال پوشش سطوح بزرگ یا کوچک فضاهایی مانند اتاق نشیمن با یک دید باز و… با شیشه انجام می شود.انواع متعددی از نماها وجود دارد. امروزه استودیوهای معماری معاصر بسیاری وجود دارند که طیف گسترده ای از نماهای دیواری و آتریم ها را ارائه می دهند و آنها تمامی نیازها را در ترکیب باکیفیت، طرح های مختلف و انعطاف پذیر پوشش می دهند. درحال حاضر ما مجموعه ای از شگفت انگیزترین خانه های معاصر با نمای شیشه ای را برای شما جمع آوری کرده ایم، امیدواریم الهام بخش شما برای ساختن خانه رویاییتان باشد

 

 

نمای کرتین وال یکی از زیباترین نماهای مدرنی است که با توجه به کاربرد شیشه و آلومینیوم در آن از شرایط و ویژگیهای منحصر به فردی برخوردار می باشد
 
 

این نوع نما کاملا بصورت صنعتی ساخته می شود و شرایط نصب آن به گونه ای است که انعطاف پذیری خاصی در مواجه با نتشهای ناشی از زلزله و نشت های احتمالی ساختمان در مواقع اضطراری دارد و بصورت Self Support و تماما آلومینیومی طراحی و اجرا می گردد.این نوع نما در انواع فریم لس و فیس کپ ساخته و اجرا می شود.

در این سیستم بدلیل اینکه سطح مقطع پروفیل آلومینیوم بزرگ می باشد و از مقاومت بالایی برخوردار است احتیاجی به شبکه بندی جهت زیر سازی نما نمی باشد و خود پروفیل بوسیله پلیت که با پیچ های لوبیایی داخل آن قابل رگلاژ می باشدبه ساختمان متصل می شوند..

 

نمای شیشه ای رنگی

 

باید‌ها و نبایدهای استفاده زیاد شیشه در نما را بار‌ها شنیده‌ایم. عموما به نمایی شیشه‌ای می‌گوییم که اکثر سطح آن توسط شیشه پوشیده شده باشد. استفاده از نمای شیشه‌ای لاکوبل رنگی هنگامی که منطقی پشت آن باشد بسیار پسندیده است. برای مثال فرض کنید ساختمان در محلی قرار گرفته که منظره بسیار زیبایی در اطراف آن قرار دارد و این مهم‌ترین خصوصیت بستر پروژه است. در چنین حالتی شک نکنید که باید از نمای شیشه‌ای استفاده کرد حتی اگر اقلیم مخالف استفاده از شیشه لاکوبل باشد. براوردن نیازهای اقلیمی همیشه راهکارهایی دارد. اگر دلیل برای استفاده از شیشه محکمتر از دلیل اقلیمی است در استفاده از آن شک نکنید، با استفاده از گیاهان، لووور‌ها، سایه بان‌ها و دو جداره کردن شیشه‌ها و ترمال کردن پروفیل‌ها مشکلات اقلیمی تا حدود زیادی برطرف می‌شوند. هرچند که گاهی خود اقلیم دلیل استفاده از نمای شیشه‌ای است

انواع نمای شیشه ای لاکوبل

نماهای شیشه‌ای اغلب با سنگ‌ها و فلزات کامپوزیت ترکیب دلنشینی دارند. یک نمای شیشه‌ای می‌تواند در انواع مختلف باشد. برای مثال نمایی که سراسر پنجره است و یا کرتین وال، و یا نمای شیشه فریملس همگی نمای شیشه‌ای هستند. در هر صورت شیشه‌ها در یک قاب می‌افتند مثل پنجره‌ها و کرتین وال ویا با بسط متصل می‌شوند مانند نماهای فریملس. 

نصب شیشه لاکوبل در نما

هنگام نصب شیشه لاکوبل در نما دقت داشته باشید که شیشه جای بازی داشته باشد و دارای بادخور مناسب باشد. این مساله هم خطاهای کوچک اجرا را پوشش می‌دهد و هم در انقباض و انبساط شکسته نمی‌شود. همچنین دقت کنید که تمام فریم‌ها و یا اسپایدار‌ها در یک صفحه باشند و دچار پیچیدگی نشده باشند و اگر نما عمودی است کاملا شاغول باشند چرا که در غیر اینصورت همانند سینما آزادی تهران، شیشه‌ها یکی پس از دیگری خواهند شکست.

 


ساخت یک تندیس جهانی


کار گودبرداری برج دبی در ژانویه 2004 آغاز گردیده و در طی سال‌های بعدی تا تکمیل شدنش مراحل مهمی را طی نمود تا به هدف نهایی که بلندترین سازه ساخت دست بشر که جهان تاکنون شاهدش بوده برسد.


تنها پس از 1325روز از شروع گودبرداری ساخت برج به اتمام رسید.


نکات برجسته بنا


معمار این برج Adrian Smith از شرکت SOM است. این شرکت طراحی برج‌های شیکاگو و برج آزادی در نیویورک را نیز بر عهده داشته است. شرکت مهندسی سامسونگ، شرکت مهندسی Besix به همراه شرکت Arabtec شرکت‌های اولیه برای ساخت برج بودند و شرکت Turnur بعنوان مدیر ساخت انتخاب شد. کل بودجه در نظر گرفته شده برای برج 4.1 میلیارد دلار (آمریکا) و 20 میلیارد دلار برای مرکز تجاری شهر بوده است. انتظار می‌رفت ارزش دفاتر تجاری این برج به 4000 دلار برای هر متر مربع برسد، که البته بعد از رکود اقتصادی، این قیمت کاهش پیدا کرد.


گل صحرایی Hymenocallis اصلی‌ترین ایده‌های طراحی برج دبی را به معماران آن داده‌است. این طراحی نه تنها از نظر شکل فیزیکی نیروی وارده توسط باد در طبقات آخر را مهار می‌کند، بلکه به ساکنان هر کدام از طبقات نمایی منحصر به فرد و بدون اشراف از سوی سایر واحدها را می‌دهد.


همچنین استفاده از طاق در نمای برج نشان دهنده الهام گرفتن طراحان برج خلیفه از معماری اسلامی است.


بیش از 45000 متر مکعب بتن با وزنی بیش از 110000 تن در ساخت فونداسیون (زیر بنا) استفاده گردیده که شامل 192 ستون با عمقی بیش از 50 متر نسبت به سطح زمین می‌باشد. در کل برج دبی از 330000 تن متر مکعب بتن 39000 تن فولاد مقاوم استفاده شده و کل عملیات ساختمانی 22 میلیون نفر- ساعت کار برده است. ساخت نمای بیرونی برج در مارچ 2007 شروع و در سپتامبر 2009 به اتمام رسید.


بیش از 380 مهندس کار آزموده و تکنسین بر روی این پروژه عظیم کار نموده‌اند. این برج دارای یک رکورد جهانی برای نصب بلندترین نمای خارجی از آلومینیم و شیشه به ارتفاع 512 متر است. مجموع وزن آلومینیم به‌کار رفته در برج دبی معادل آلومینیمی است که برای ساخت 5 هواپیمای A380 لازم است و طول کل فولاد ضد زنگی که برای ساخت دماغه غول پیکر آن استفاده شده 293 برابر ارتفاع برج ایفل در پاریس است.


در نوامبر 2007 بلندترین دیواره‌های درونی از جنس بتن مسلح به‌وسیله پمپاژ بتن با فشار 80 مگاپاسکال از سطح زمین با ارتفاع عمودی پمپاژ 601 متر ساخته شد و رکورد قبلی پمپاژ در یک ساختمان که مربوط به دومین برج بلند جهان با ارتفاع 470 متر به نام برج تایپه 101 را شکست و هم‌چنین رکورد قبلی پمپاژ عمودی 532 متری متعلق به توسعه بنای برج هیدروالکتریک Riva del Garda در سال 1994 نیز توسط برج دبی شکسته شد. فشار بتن برای پمپاژ به این سطح نزدیک به 200 بار بوده است.


مقدار rebar استفاده شده در برج 31400 تن متریک بوده که اگر انتها به انتهای آنها را کنار هم بگذاریم بیش از یک چهارم محیط کره زمین می‌شود.


برج دبی به راستی حاصل همکاری بین‌الملی بیش از 30 شرکت پیمانکاری از ملل سراسر جهان می‌باشد. در اوج عملیات ساختمانی بیش از 12000 کارگر و پیمانکار از بیش از 100 ملیت مختلف هر روزه در سایت مشغول به‌کار بوده‌اند.


سریع‌ترین آسانسور جهان در این برج مستقر شده است که سرعت آن 18 متر در ثانیه است، سریع‌ترین آسانسور بعد از برج دبی مربوط به برج تایپه 101 است که سرعتی معادل 16.3 متر در ثانیه دارد. برج دبی شامل 52 آسانسور است که بصورت دو عرشه‌ای ساخته شده‌اند و هرکدام توانایی جابجایی 42 نفر را در یک زمان را دارند.نمای شیشه‌ای برج


سطح خارجی سازه از بیش از 174000 متر مربع Guardian SunGuard Solar Silver 20 و Guardian GuardGuard NLT low-E تشکیل یافته است.


این محصولات گاردینی خواص ممتاز نوری و حرارتی برای برج ایجاد کرده است. شیشه سپری ضد تشعشع در برابر نور شدید خورشید در کویر ایجاد کرده و بازتاب این نور شدید به وسیله آن از گرم شدن بیش از اندازه داخل برج جلوگیری نموده و هم‌چنین برج را در مقابل بادهای شدید و داغ کویر مقاوم می‌سازد.


کارخانجات ساخت گاردین در آلمان و لوکزامبورگ شیشه پوشش داده شده تولید می‌کنند. Russ Ebeid رییس هیات مدیره و مدیرعامل گروه شیشه گاردینی اظهار داشته که بسیار خوشحال است که از شیشه شرکتشان در این پروژه با پرستیژ رکورد شکننده استفاده شده است. گاردین قادر است که دقیقاً خواسته‌های معمار و سازنده را با هم برآورده سازد. رقابت شدیدی بین تولیدکنندگان شیشه برای شرکت در این پروژه در گرفته بود که نهایتاً شیشه آرشیتکتی شرکت گاردین پیروز گردید.


آخرین قطعه که بالاترین قسمت نمای بیرونی را تشکیل می‌دهد با وزن 750 کیلو و ابعاد 6400×1160 میلیمتر؛ 24348امین قطعه بوده و در ارتفاع بیش از 662 متری قرار گرفته است و بدین ترتیب مأموریت حیرت‌انگیز نصب نمای خارجی بزرگ‌ترین برج دنیا به انجام رسید. شرکت آلومینیم عرب با همکاری شعبه شرق دور شرکت آلومینیم هنگ‌کنگ کار نصب نمای خارجی برج دبی را در مارچ 2007 آغاز نمودند و در این پروژه عظیم بیش از 380 مهندس و تکنسین کار آزموده در گیر بوده‌اند.


با مجموع 24348 قطعه روکش به مساحت کل132190 مترمربع؛ سطح مواج نمای خارجی برج دبی انتقال حرارت را حداقل نموده و در مصرف انرژی صرفه‌جویی می‌کند. مجموع 103000متر مربع شیشه به‌کار رفته در قطعات روکش‌نما می‌تواند 14 زمین استاندارد فوتبال را بپوشاند و با 15500 مترمربع فولاد ضد زنگ استفاده شده در این نما می‌توان 34 زمین بسکتبال را پوشاند. طول بادبند ( gaskets) به کار رفته در نمای برج که 2050000 متر است اگر انتها به انتها کنار هم گذارده شود تقریباً معادل فاصله دبی با دمشق در سوریه (2052 کیلومتر) می‌شود.


مواد روکش با استفاده از تکنیک‌های پیشرفته مهندسی به‌طور خاصی ساخته شده‌اند که شامل شاهکار اعمال لعابکاری انعکاسی؛ چهارچوب و قاب‌های آلومینیمی شیشه‌ها و قوس‌های (طاقی‌های) بافت فولادی با دماغه‌های لوله‌ای فولاد ضد زنگ می‌باشد. روکش نما در حالی‌که به بلندی آن جلوه بیشتری می‌بخشد آن‌را مانند شیئی باریک و بلند در حال سو سو زدن نشان می‌دهد.


قطعاتی با بیش از 18 نوع مختلف از لحاظ مشخصات استحکامی و در بیش از 600 اندازه که همه آنها دوبار لعاب داده شده‌اند در نمای بیرونی برج استفاده شده‌اند.


سرعت بادهای شدید چالش بزرگی بود. در ارتفاع زیاد، تیم‌های مهندسی برای نصب ایمن و مؤثر قطعات نما مجبور به کار در شیفت‌های دقیقاً کنترل شده بودند. به منظور حداقل نمودن خطرات ناشی از کار در چنین ارتفاعی، قطعات روی زمین بر روی‌هم سوار گشته و سپس به ارتفاع مورد نظر برای نصب برده می‌شدند.


آقای Kayeli گفته است: «مهندس دقیق و جامع طرح سفارشی به این معناست که 24348 قطعه استفاده شده در نمای برج بالاترین کیفیت و استحکام و سازگاری را داشته‌اند». قطعات استفاده شده در برج دبی دارای ضخامت‌های مختلف بوده و هریک از دو تکه شیشه با ضخامت 8 تا 12 میلیمتر تشکیل شده‌اند ولی با یک فاصله اندازه 12میلیمتری برای استحکام و ایجاد حالت ارتجاعی. طول و ضخامت هر قطعه براساس ارتفاع و مکانی که آن قطعه در آنجا باید نصب شود محاسبه گردیده است. قطعات به کار رفته در بالاترین ارتفاع با اضافه کردن فولاد ضد زنگ به آلومینیوم بیشتر مستحکم گردیده‌اند.


تمیز نگهداشتن نمای خارجی برج چالش مهندس بعدی خواهد بود. برای تضمین اینکه هرگوشه نمای خارجی برج دبی تلالو داشته باشد و بدرخشد، 18 دستگاه پنجره شوی در برج ساخته شده که شامل 9 چهارچوب تلسکوپی با ریل صعود کننده می‌باشد که هر یک مجهز به بازوی نوسان‌کننده برای تمیز کردن هستند که تا 20 متر می‌رسد.


ساختمان برج دبی مسکونی و تجاری با آپارتمان‌های لوکس در طبقات 20 تا 160 (مسکونی‌ترین طبقات یک ساختمان در جهان) با دفاتر کاری در بالا و یک هتل است.