تترافرم
ارائه دهنده انواع شیشه و آیینه های رنگی

 

ورودی هر خانه ای به نوعی معرف دیگر قسمت های خانه است و از آنجایی که هر فرد در بدو ورود به خانه اولین چیزی که مشاهده می کند دکوراسیون ورودی است به همین دلیل از اهمیت زیادی برخوردار است و تا حد زیادی می تواند ذهنیت و برداشت اولیه افراد را در خصوص دیگر قسمت های خانه شکل دهد.

در خارج از خانه ممکن است هوا تاریک و سرد و خصمانه باشد، اما در داخل خانه محیطی گرم و روشن و آرام حکمفرماست. مژده ورود به چنین فضایی باید زمانی که فرد از فضای بیرون وارد خانه می شود به او داده شود و وی در بدو ورود آرامش بگیرید. اگر قرار باشد ورودی خانه نیز کم نور و سرد باشد فرد هنگام ورود هم چنان احساس رخوت و ناراحتی بیرون را به همراه خواهد داشت و هیچ احساس ارامشی به وی القا نمی شود و حتی اگر دیگر قسمت های خانه گرم و روشن باشد باز هم فرد به همان حالت باقی می ماند.

طیف وسیعی از کفپوش های مناسب برای ورودی خانه وجود دارد. برای مثال انواع سنگ ها از قبیل مرمر و کفپوش های چوبی، انواع کاشی ها، و سرامیک ها که بسته به سبک مورد نظر خواه سنتی و خواه مدرن می توانید یکی از ان ها را برای دکوراسیون ورودی خانه خود برگزینید.

فرش نیز یکی از کفپوش های قابل قبول برای ورودی است، اما اگر هم به استفاده از قالیچه در سایز بزرگ تر در ورودی تمایلی ندارید و کفپوش ورودی شما هر مصالحی که باشد حتما باید از پادری در جلوی در ورودی استفاده کنید تا از ورودی آلودگی به داخل خانه و دیگر قسمت های ورودی جلوگیری کنید.

نور نقش مهمی در ایجاد احساس ها و حالت های خوب در فضای ورودی خانه دارد. نوپردازی ورودی در عین روشن بودن باید دارای نوعی لطافت باشد تا وقتی فرد به عنوان مثال در تاریکی شب از بیرون وارد خانه می شود نور شدید چشم وی را آزار ندهد اما از روشنایی داخل لذت برده و به آرامش برسد. استفاده از آباژور در کنار یک نورپردازی سقفی می تواند ایده ال و مناسب باشد. شما می توانید برای زیبا کردن دکوراسیون ورودی از عناصری مثل مجسمه های زیبا و گلدان هایی از گل های تازه و زیبا استفاده کنید و با یک نورپردازی مناسب این عناصر زیبا را در فضا برجسته سازی نمایید.

نوع و تعداد اثاثیه ای که در فضای ورودی لازم است به مقدار زیادی به فضای موجود بستگی دارد. آنچه شما باید به آن توجه کنید این است که تمام وسایل از قبیل کت، پالتو، کفش، کلید، روزنامه و مجله باید برای خود جای مخصوص داشته باشند و از این رو قفسه های کتفی برای قرار دادن کفش، آویزها و چوب لباسی برای تن پوش ها، جاکلیدی و محفظه ای برای قرار دادن روزنامه ها را حتما برای دکوراسیون فضای ورودی در نظر بگیرید.این عناصر در واقع حداقل های دکوراسیون یک فضای ورودی هستند.

اگر به کت ها و پالتو ها را در آویزهایی با فضایی در بسته می آویزید باید توجه کنید که فضا دارای تهویه کافی باشد تا رطوبت لباس هایی که احتمالا به سبب باران خیس شده اند از بین برود و خشک شوند. آینه دیواری نیز یکی از عناصر بسیار مهم و ضروری در فضای ورودی است. زیرا هم فضا را بزرگتر نشان می دهد، به نورپردازی کمک کرده، و می توانید هنگام بیرون رفتن از خانه مرورری بر وضعیت ظاهری خود داشته باشد.

بزرگترین و بی مصرف ترین هتل دنیا

 هتل فانتوم در کره شمالی پس از بیست سال توقف و بازسازی شد ساخت این هتل ۱۰۵طبقه در کره شمالی در حالی صورت گرفت که توریست ها حق ورود به این کشور را ندارند و مشخص نیست کارایی چنین هتلی چیست این هتل هفدهمین ساختمان بلند دنیاست وبه عنوان یکی از مرتفع ترین هتل های دنیا شناخته میشود.

 ورودی های تحسین برانگیز

با استفاده از شیشه های رنگی طرح دار متناسب با رنگ در ورودی می توانید زیبایی فوق العاده ای به منزل خود ببخشید.هماهنگی رنگها میتواند میان عناصر مختلف تعادل بوجود بیاورد و معمار باید عناصری با ویژگی ها و کاربردهای مختلف را به نحوی کنار هم قرار دهد که مکمل یکدیگر باشند.