تماس با کارشناسان فروش

021-22957127

اجرای پروفیل لورنزو لاین در پارتیشن های اداری با شیشه کرکره ای دوجداره

پروفیل چواداراوغلو/ پروفیل لامل/پروفیل کرتین وال/پارتیشن الومینیوم شیشه/پروفیل اختصاصی شیشه/پروفیل سه جداره الومینیوم /پارتیشن کرکره ای دوجداره/اتاق کنفرانس با لورنزو لاین

LORENZO LINE

CHOUADAROGHLOU

AKPA

نمای فریم لس شیشه ای

نمای شیشه ای ساختمان های مدرن در معماری باعث می شود تا فضای اطراف ساختمان بر بخشی از سطح ساختمان منعکس شود، همچنین موجب می شود تا این حس بوجود آید که فضا باز می باشد. نماهای شیشه ای معمولا در ساختمان ها استفاده می شوند و به تازگی مهندسان از اینگونه نماها در خانه ها هم استفاده می کنند، به عنوان مثال پوشش سطوح بزرگ یا کوچک فضاهایی مانند اتاق نشیمن با یک دید باز و… با شیشه انجام می شود.

انواع متعددی از نماها وجود دارد. امروزه استودیوهای معماری معاصر بسیاری وجود دارند که طیف گسترده ای از نماهای دیواری و آتریم ها را ارائه می دهند و آنها تمامی نیازها را در ترکیب باکیفیت، طرح های مختلف و انعطاف پذیر پوشش می دهند.

نمای کرتین وال یکی از زیباترین نماهای مدرنی است که با توجه به کاربرد شیشه و آلومینیوم در آن از شرایط و ویژگیهای منحصر به فردی برخوردار می باشد

این نوع نما کاملا بصورت صنعتی ساخته می شود و شرایط نصب آن به گونه ای است که انعطاف پذیری خاصی در مواجه با نتشهای ناشی از زلزله و نشت های احتمالی ساختمان در مواقع اضطراری دارد و بصورت Self Support و تماما آلومینیومی طراحی و اجرا می گردد.این نوع نما در انواع فریم لس و فیس کپ ساخته و اجرا می شود.

در این سیستم بدلیل اینکه سطح مقطع پروفیل آلومینیوم بزرگ می باشد و از مقاومت بالایی برخوردار است احتیاجی به شبکه بندی جهت زیر سازی نما نمی باشد و خود پروفیل بوسیله پلیت که با پیچ های لوبیایی داخل آن قابل رگلاژ می باشدبه ساختمان متصل می شوند.

نمای شیشه ای رنگی

باید‌ها و نبایدهای استفاده زیاد شیشه در نما را بار‌ها شنیده‌ایم. عموما به نمایی شیشه‌ای می‌گوییم که اکثر سطح آن توسط شیشه پوشیده شده باشد. استفاده از نمای شیشه‌ای لاکوبل رنگی هنگامی که منطقی پشت آن باشد بسیار پسندیده است.

برای مثال فرض کنید ساختمان در محلی قرار گرفته که منظره بسیار زیبایی در اطراف آن قرار دارد و این مهم‌ترین خصوصیت بستر پروژه است. در چنین حالتی شک نکنید که باید از نمای شیشه‌ای استفاده کرد حتی اگر اقلیم مخالف استفاده از شیشه لاکوبل باشد.

براوردن نیازهای اقلیمی همیشه راهکارهایی دارد. اگر دلیل برای استفاده از شیشه محکمتر از دلیل اقلیمی است در استفاده از آن شک نکنید، با استفاده از گیاهان، لووور‌ها، سایه بان‌ها و دو جداره کردن شیشه‌ها و ترمال کردن پروفیل‌ها مشکلات اقلیمی تا حدود زیادی برطرف می‌شوند. هرچند که گاهی خود اقلیم دلیل استفاده از نمای شیشه‌ای است.

بیشتر بدانید: شیشه کرکره ای دو جداره

انواع نمای شیشه ای لاکوبل

نماهای شیشه‌ای اغلب با سنگ‌ها و فلزات کامپوزیت ترکیب دلنشینی دارند. یک نمای شیشه‌ای می‌تواند در انواع مختلف باشد. برای مثال نمایی که سراسر پنجره است و یا کرتین وال، و یا نمای شیشه فریملس همگی نمای شیشه‌ای هستند. در هر صورت شیشه‌ها در یک قاب می‌افتند مثل پنجره‌ها و کرتین وال ویا با بسط متصل می‌شوند مانند نماهای فریملس.

نصب شیشه لاکوبل در نما

هنگام نصب شیشه لاکوبل در نما دقت داشته باشید که شیشه جای بازی داشته باشد و دارای بادخور مناسب باشد. این مساله هم خطاهای کوچک اجرا را پوشش می‌دهد و هم در انقباض و انبساط شکسته نمی‌شود. همچنین دقت کنید که تمام فریم‌ها و یا اسپایدار‌ها در یک صفحه باشند و دچار پیچیدگی نشده باشند و اگر نما عمودی است کاملا شاغول باشند چرا که در غیر اینصورت همانند سینما آزادی تهران، شیشه‌ها یکی پس از دیگری خواهند شکست.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات