تماس با کارشناسان فروش

021-22957127

طراحی و اجرای نما

کامپوزیت پانل یکی از مدرن ترین مصالحی است که استفاده از آن، این روزها در میان معماران و طراحان نما رواج یافته است. این ماده بعلت دارا بودن خصوصیاتی چون سبکی، عایق بودن، انعطاف پذیری، مقاوم در برابر شرایط جوی و جلال خاص خود، تمام نیازهای سازندگان را برآورده کرده است و به همین دلیل به شکل یکی از مصالح خاص و شیک مطرح می شود.
ورق های کامپوزیت با توجه به ضخامت، نوع آلیاژ آلومینیومی لایه ها، نوع رنگ بکار رفته در پوسته بیرونی و نوع مواد بکار رفته در لایه میانی، تنوع وسیعی را به ورق های مذکور می دهد که هر کدام از انواع آن، کیفیت و کاربرد معینی را دارا می باشد.

ورق های کامپوزیت از سال 1969 در آلمان ابداع گردید و استقبال و استفاده ی بیش از حد این محصول در نما نشان دهنده کیفیت مناسب و عدم وجود هرگونه محدودیت در طراحی و اجرای این مصالح است. ورق های کامپوزیت متشکل از دو لایه آلومینیوم به ضخامت 5/0 و یا 3/0 میلیمتر و یک هسته از جنس پلاستیک یا پلی اتیلن پرکننده به ضخامت 3 میلیمتر که در بین این دو لایه قرار می گیرد می باشد.

مشخصات فنی آلوبوند

آلوبوند U.S.A نام برندی است که جهت تکنولوژی جدید ورق های کامپوزیت آلومینیومی ساختمان، محصولی از کمپانی American Building Technologies ایالت ایلینویز آمریکا به بازار عرضه شده است.
آلوبوند U.S.A ورق کامپوزیتی است که از دو لایه آلومینیومی که به دور یک هسته میانی از جنس ترمو پلاستیک که تحت یک پروسه ادامه دار اکستروژن قرار گرفته اند، تشکیل شده است. این نسل جدید از تکنولوژی که با پروسه های شیمیایی و مکانیکی ادغام شده است، تولید ورقهای کامپوزیت آلوبوند را به یک پروسه استثنایی در این سطح تکنولوژی تبدیل کرده است.
سطح آلومینیوم خارجی در ورق های نمای بیرونی توسط روکش فلورکربن PVDF Kynar 500 پوشش داده شده است و سطح لایه زیرین ورق توسط روکش رنگ محافظ جهت جلوگیری از ایجاد خورندگی پوشانیده شده است.

مزیت های ورق های آلوبوند U.S.A

• سطح بسیار هموار، بالاترین ثبات رنگ، کیفیت رنگ بالا و دارای پوشش kynar 500, Pvdf
• وزن حجمی بسیار پائین نمای آلوبوند و همچنین زیر سازی سبک آن در مقایسه با دیگر مصالح رایج نما، باعث سبکتر شدن نمای ساختمان شده و در نتیجه تاثیر بسزایی در کاهش مصالح اسکلت ساختمان و در مجموع هزینه های پروژه خواهد داشت.
• دارای عایق حرارتی بالا و عایق صوتی ۲۵DB
• انعطاف پذیری بسیار بالای ورق های آلوبوند طراحان و معماران را قادر میسازد تا بهترین ها را خلق کنند.
• مقاوم در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مختلف، مقاوم در برابر آتش بدلیل چگالی بسیار پایین هسته معدنی که در مقابل شعله ور شدن مقاومت بسزایی دارد و در نتیجه ورق آلوبوند در زمره معدود ورق های کامپوزیت ضد حریق قراردارد .
• مقاوم در برابر کشش و مقاوم در برابر فشار. بر اساس پروژه تحقیقاتی دانشگاه فنی مهندسی متالوژی در خصوص مشخصات فنی و فیزیکی ورق های کامپوزیت ، ورق آلوبوند در دو آزمایش صورت گرفته حائز رتبه اول در آزمایشات کشش Tensile strength و رتبه دوم در میزان مقاومت در آزمایشات جدا سازی پوسته آلومینیومی Peeling از لایه پلی اتیلن کسب کرده است.
• نصب آسان، حمل و نقل سریع، نگهداری آسان و سرعت در نصب.
• ۲۰ نوع تنوع در رنگ های مختلف مات و متالیک و طرح های متنوع گرانیت، چوب، استیل، پولکی و آینه ای و موجودی کامل انبار در ایران.
• دارای ضمانت نامه ۱۵ ساله از کارخانه مادر در امارات و دفتر کارخانه در ایران و ۱۰ سال بیمه نامه از شرکت بیمه ایران.
• تنها ورق دارای ۹ استاندارد جهانی.
• استدیوی تخصصی طراحی نمای دفتر کارخانه آلوبوند در ایران با همکاری جمعی از مهندسین آرشیتکت صاحب نام، توانسته است نیازهای بسیاری از پروژه های ساختمانی کشور را برآورده سازد.

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
نظرات
مشاهده همه نظرات